Happy B-Day, Lady Diano!

1. července 2011 v 18:05 |  Celebrities
Myslím že o tomhle je dobré se zmínit :)
I když to není moc veselé :/

Lady Diana
Milovaná princezna z Walesu by dnes oslavila padesáté narozeniny
Když se na konci prázdnin v roce 1997 roznesla zpráva o autonehodě Lady Diany, nikdo tomu nechtěl uvěřit. Žena, která zasvětila svůj život pomoci druhým, boji proti AIDS a proti minovým polím, matka prince Williama a Harryho, byla mrtvá. Osudnou se jí stala dopravní nehoda. A nebýt této smrtící jízdy, Lady Di by dnes oslavila padesáté narozeninyNež se ale Diana Frances Spencerová stala miláčkem veřejnosti, byla dívkou z aristokratické rodiny, od osmi let vychovávána otcem hrabětem Spencerem, do jehož péče byla spolu s bratrem a dvěma sestrami svěřena po rozvodu rodičů. Nikdy nebyla dobrou studentkou, kvůli svým studijním neúspěchům musela dokonce opustit institut ve West Heat a dostudovat na soukromé dívčí škole ve Švýcarsku. Po návratu pracovala jako učitelka v londýnské mateřské školce.
Pokud čekáte na pohádku o princi na bílém koni, který znenadání vplul do Dianina života, jste vedle. Budoucí manželská dvojice už se znala od útlého dětství - s Charlesem si jako malá hrála na královských statcích. Zpočátku utajovaný vztah neunikl pozornosti médií a v roce 1981 byly oficiálně oznámeny zásnuby. Krásné Dianě bylo dvacet let. I přes její nízký věk si nicméně s následníky trůnu pár nedal zrovna načas a o rok později se narodil William, dva roky po něm pak princ Harry. Záhy ale byla veškerá rodinná idyla ta tam.
Deprese, Camilla, rozvod a charita

Ačkoli na veřejnosti působila princezna z Walesu vyrovnaně a spokojeně, trpěla těžkými depresemi a pocity osamělosti. Dokonce měla sebedestruktivní sklony, trpěla bulimií a pokusila se i o sebevraždu. Manželská krize vrcholila a Charles začal opět navštěvovat svou dávnou lásku Camillu Parker Bowlesovou. Na veřejnosti sice stále Charles s Dianou vystupovali jako pár, jejich osobní životy se nicméně dávno rozdělily. Informace o tom, že se jejich vztah rozpadl, prosákly už v roce 1992, rozvedeni ale byli až v roce 1996. I po rozvodu se Diana snažila aktivně věnovat charitativní činnosti - navštěvovala děti v nemocnicích, bojovala proti AIDS, nášlapným minám, a dokonce vydražila sbírku šatů, která nashromáždila za léta manželství s Charlesem. Výtěžek darovala charitě.
V noci z 30. na 31. srpna však měla Diana smrtelnou autonehodu. Její vůz havaroval v Paříži v tunelu, když se snažil uniknout devíti novinářům, kteří jej pronásledovali. Jediný přeživší byl Dianin bodyguard, řidič i Dianin přítel byli na místě mrtví. Diana ještě v nemocnici bojovala o život. Její zranění ale byla tak rozsáhlá, že jim nakonec podlehla. Původně byla nehoda dávána za vinu novinářům, kteří automobil pronásledovali. Vyšetřování ale ukázalo, že řidič řídil vůz pod vlivem alkoholu a drog a ztratil nad ním kontrolu. Pohřeb se uskutečnil 6. září 1997 ve Westminsterském opatství. Účastnilo se ho na tři miliony lidí, dvě a půl miliardy ho sledovalo v televizi. Lady Di je pohřbena doma v Northamptonshiru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama