Triky pro dokonalé řasy

9. června 2011 v 18:21 |  Beauty
Malování řasenkou

Myslíš si, že nalíčit řasy řasenkou zvládneš hravě? Při pohledu na spoustu slečen musíš uznat, že je to docela umění a některé by potřebovaly pořádnou lekci správného líčení. Tak tady je.
Dokonalé řasy jsou řasenkou pokryté rovnoměrně, nejsou slepené, mají objem i patřičnou délku. Toužíš po takových, ale tvůj boj s řasenkou přináší trochu jiné výsledky? Čti dál a získáš jednoduchý manuál pro dokonalé řasy.


Trik 1: Zvětšovací zrcátko
http://www.koupelny-hed.cz/fotocache/alter/kategorie%20192/ZR_3892B-26.jpg
Líčíš se u stolního zrcadla, které má na jedné straně zrcátko normální, a na druhé zvětšující? Tak přesně to zvětšující použij při líčení řasenkou. Díky tomu uvidíš i sebemenší šmouhy a žmolky.

Trik 2: Od středu dolů

Jestli chceš předejít zbytečnému rozmazání řasenky na kůži a rozpatlání po řasách, postupuj od řas na horním víčku. Začni uprostřed, pak obarvi řasy ve vnitřním koutku a zakonči vnějším koutkem. Drž hlavu lehce nakloněnou a měj oko přivřené, jako by ses dívala dolů. Pak řasy pročeš od kořínků až ke konečkům, tím získají potřebnou délku a natočení. Aby se ti neslepily, pohybuj štětečkem ze strany na stranu.

Trik 3: Optický klam

Potřebuješ si trochu pohrát s tvarem nebo velikostí očí? S řasenkou jde čarovat víc, než bys čekala.
Pro efekt větších očí nanes řasenku i na spodní řasy, tím je opticky zvětšíš.
Jestli máš oči moc blízko u sebe, protáhni si řasy na vnější straně a nanes na ně víc řasenky. Tím upoutáš víc pozornosti sem a oči se budou zdát umístěné dál od sebe.
Trápí-li tě hodně úzké nebo zapadlé oči, nalič si spodní řasy výrazněji než horní. Také můžeš použít bílou řasenku, ta přitáhne pozornost.
Pokud tě trápí kruhy pod očima nebo jsi včera řádila dlouhou do noci, spodní řasy si nelič. Jen bys ještě víc upozornila na váčky či kruhy pod očima a vytvořila by sis zbytečně přísný výraz.


Trik 4: Odlíčení bez odlíčení

Řasenka se nanáší až nakonec, po stínech a linkách. Jenže co když jsi to s ní přehnala a teď hrozí, že budeš muset sundávat i pracně vytvořený make-up? Nic není ztracené. Vezmi si čistý papírový kapesníček (kvalitní, aby nepouštěl chloupky), opatrně ho přidrž mezi vrchními a spodními řasami a několikrát mrkni. Přebytečná řasenka se nalepí na ubrousek.
Slepené řasy také můžeš rozdělit čistým kartáčkem na řasy. Nemáš-li ho po ruce, zkus jemně použít hřebínek na obočí nebo obyčejné párátko. Kartáček na řasy si můžeš i sama vyrobit. Až příště doděláš řasenku, schovej si kartáček a pečlivě ho umyj, aby nebarvil. Bude to chtít jedno praní s pomocí mýdla či šamponu, a pak ještě jedno s odličovacím mlékem. Čistit bys ho měla i po každém použití, aby se ti znovu naobarvil.

Trik 5: Kontrola před odchodem

Možná jsi s výsledkem líčení spokojená a teprve za několik hodin zjistíš, že máš řasenku rozmazanou na tváři nebo pod obočím. Jak je to možné? Zaschlá řasenka se ti nerozmaže, šmouhu sis tedy musela udělat ještě když byl nános čerstvý. Poté, co se nalíčíš, se radši s odstupem několika minut znovu zkontroluj, jestli se ti čerstvě namalované řasy někde dodatečně neobtiskly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama